Riktig temperatur er viktig for et bra sluttresultat! Vi anbefaler rundt 20 grader. Temperaturen gjelder for både luftemperatur og underlaget.
TIPS: Vask rommet du skal lakkere i før du begynner å lakkere for å redusere risikoen for støv og andre partikler i lakken!
Rengjør med silikonfjerner før sliping og lakkering! For å fjerne slipestøv så bruker du TakRag støvklut for best resultat!
Grunning: 1-2 strøk
Farge: 2-3 strøk
Klarlakk: 2-3 strøk
Legg tynne strøk slik at du minsker risikoen for sig i lakken samt å få noe raskere tørk!
Du kan slipe lett på grunningen før påføring av lakk for å ta ujevnheter, men du skal ikke slipe mellom fargestrøkene eller før påføring av klarlakk!
De fargene som er metallic må ha en klarlakk over seg for å få rett farge, beskyttelse og glans.
Noen tette farger (ikke metallic) må også ha klarlakk. Kontakt oss om via telefon eller e-post om du er usikker.
All spray skal ristes i 2-3 minutter før bruk. Ta gjerne å test litt på papp eller lignende før bruk slik at du får sjekket at boksen sprayer slik den skal.
Når det gjelder bokser med herder i (eksempelvis våre 2K Klarlakker) så må du trekke ut og vri rundt herdeampullen i bunn før du rister, slik at herderen blir godt blandet med lakken. Du har da 24 timer på deg til å bruke innholdet i boksen før den herder på innsiden.
Til slutt så holder du sprayen opp-ned og trykker inn dysen til det kun kommer drivgass ut. Det er for å tømme rør og dyse slik at det ikke skal tørke og bli tett i sprayen.
NB: Alle tørketider nevnt på boksene er ved 23 grader og 50% luftfuktighet.